Muži

Vhodné vybavení na ryby

V případě, že se rozhodujete o koupi rybářského batohu, měli byste si nejprve ujasnit, jaký typ by vám mohl vyhovovat nejlépe. To je totiž velice individuální. Pokud jezdíte na delší rybářské výlety, nejspíše budete potřebovat více prostoru, než když chodíte chytat vedle k rybníku a po pár hodinách se vždy vracíte domů. Při výběru pravého batohu na rybaření se může zdát, že je to mnohem složitější úkol, než to na první pohled vypadá, ale v případě, že si dokážete ujasnit své potřeby, jedná se víceméně o poměrně jednoduchou záležitost, kterou zvládnete vyřešit během několika minut. Při výběru batohu byste měli vzít v úvahu základní prvky a další položky, které budete chtít vzít s sebou. Některé batohy jsou vybaveny několika kapsami a obslužnými prostory. Většina rybářských balení má prostor vyhrazený výhradně pro boxy s krmením a jiné nezbytné rybářské nástroje.
žena s batohem v lese

Materiály
Stejně důležitá jako velikost je i použitý materiál. Většina rybářských batohy, které se přizpůsobují velkému zatížení, je vyrobena z odolného typu plátna. Všechny konvenční materiály slouží nějakému účelu. Zatímco ty z nich, co zajišťují silnější ochranu před vodou, nemusí být tak odolné proti mechanickému poškození, modely, které nejsou stoprocentně vodotěsné mohou na druhou stranu odolávat poškození od větví nebo obroušených kamenů daleko lépe.
muž u skal
Materiál je také důležitý i z důvodu toho, kolik toho a jaké vybavení chcete s sebou nosit. Berete-li s sebou standardně i takové doplňky jako je nůž nebo dokonce sekyra, měli byste si koupit pevnější typ batohu, který dokáže snést i případné poškození od těchto nástrojů. Ideální je mít je ve speciálních obalech, nebo si koupit takový ruksak, který má pro nůž a sekyrku speciální místo.
Vybrat si tak ten správný batoh na ryby není tak složité, jak jste si možná mysleli.