Jak se dopracovat ke štíhlé postavě

Asi každý z nás někdy řešil situaci, kdy přibral pár kilogramů a váha ukazovala příliš vysoké číslo. Říkali jste si, že je načase s tím něco udělat. Dostat se zpátky na svoji váhu a následně si udržet štíhlost není vůbec jednoduché. Jestliže se rozhodnete zhubnout, určitě se vyvarujte držení hladovky. Byli byste zbytečně podráždění, měli byste závratě a tělo by si ukládalo tuky na horší časy. Naopak jezte častěji, nejlépe 5 – 6 denně a dávejte si malé porce.
 velké kalhoty

  • Do jídelníčku zařaďte hodně vlákniny, potraviny obsahující nenasycené omega-3 mastné kyseliny, ryby a hodně ovoce a zeleniny. Jezte potraviny, které obsahují málo tuku. Maso volte nejlépe kuřecí a upravujte ho v páře. Omezte uzeniny, zvláště ty tučné. Můžete si dát šunku, která obsahuje 90 % masa.

 

  • Vysaďte cukr a nejezte průmyslově zpracované potraviny. Obsahují totiž mnoho soli, rafinovaných sacharidů a trans mastných kyselin, které jsou spojované se srdečními, trávicími a dalšími zdravotními obtížemi. Nadbytek soli ve stravě způsobuje zadržování vody v těle.

 ovoce a čínky

  • Vyhýbejte se přeslazeným limonádám a sladkým šťávám, které obsahují glukózo-fruktózový sirup. Ten se však objevuje i v potravinách, ve kterých byste ho nečekali. Takové müsli tyčinky jsou toho příkladem. Výživoví odborníci před nimi varují, protože jsou mylně považovány za zdravou pochutinu. Mnoho lidí žije v domnění, že dobře poslouží na zahnání hladu. Ve skutečnosti výrobci těchto tyčinek uvádějí v jejich složení tento sirup na prvním místě. To znamená, že je ho tam nejvíc ze všech uvedených složek a ve větším množství způsobuje obezitu.

 
Dodržováním zdravé životosprávy dosáhnete výborných výsledků. Pokud se k tomu začnete pravidelně hýbat, podpoříte tím spalování tuků a záhy se dostaví kýžený výsledek. Dejte si zároveň pozor na to, abyste měli vyšší výdej než příjem. V praxi to znamená méně jíst a více se hýbat.