Střední plemena a vše o nich

Tato plemena jsou u lidí velice oblíbená stejně jako malá, protože velkých plemen se bojí více lidí a bojí se i toho, jak je zvládnout vychovat. Tito pejsci jsou velice inteligentní a aktivní. Mezi ti nejinteligentnější se řadí například border kolie a zlatý retrívr. Zlatý retrívr se velmi často využívá a vychovává jako asistenční pes. Ten je velkou pomocí například pro slepé lidi, pro lidi s cukrovou a s jinými zdravotními potížemi. V minulosti byli využíváni jako pomocná síla například při nahánění zvěře. Také je velmi často využívali i myslivci. Nesmíme u nich zapomenout na to, že potřebují dostatek vyžití a zábavy.
štěňátka rotvajlera
Jedná se o zlatou cestu, protože je vhodný téměř pro každého. I pro staré lidi. Velikostně není ani malý, ale ani velký. Tudíž není ani moc těžký, takže kdybychom s ním potřebovali nějak manipulovat (například pokud by měl úraz a potřebovali bychom ho nějak přemístit do auta, abychom ho mohli dovézt k veterináři), tak to pro nás nebude těžký úkol. Pro starší lidi by pro ně mohl být jediný problém ten, že pejsek se potřebuje vyběhat. Pro ně doporučujeme, aby si pořídili nějaké míčky a jiné hračky, které pejskovi budou moc házet, a přitom mohou být stále na místě. Je pouze potřeba, aby byl pes vycvičený a uměl i aportovat. Ideální může být pro někoho, kdo chodí pravidelně běhat.
dívka u rybníka se psem
Samozřejmě nesmíte hned vašeho miláčka vzít na dlouhý běh, ale postupně jej naučit na delší trasy, ale začínat na krátkých trasách. V těchto středních plemenech nalezneme border kolii, která je ze všech psů nejinteligentnější. Je vhodná do rodin s dětmi, pro sportovce atd. Dále mezi ně můžeme zařadit anglického kokršpaněla, který potřebuje pevnou ruku. Je velice aktivní a inteligentní. Vycvičí se velice snadno, ale je potřeba tuto disciplínu dodržovat. Můžeme si zde vybírat mezi dlouhosrstými a krátkosrstými. Pravidelně bychom je měli koupat, očkovat a dopřávat jim veterinární péče.