Podle zákona už musíte mít povinně přezuto na zimní pneumatiky. Ale čas plyne jako voda a než se nadějete, bude tu letní sezóna a s ním druhé přezouvání na letní pneumatiky. Alespoň předpokládáme, že jste zodpovědní řidiči, co nedojíždějí zimní pneumatiky v létě.
Navíc zákon jasně stanovuje minimální hloubku dezénu pro letní i zimní gumy. Myslete proto na nadcházející sezónu s předstihem a připravte se zavčas. Abychom vás zjednodušili situaci, připravili jsme pro vás následující krátký seznam položek, na co byste neměli zapomínat.
1. Umyjte zimní sadu pneumatik
Po zimě je nutné smýt “zimní břečku”, chemický posyp, který se zachytil ve vzorku běhounu. Snažte se volit neagresivní přípravky vhodné na mytí kol. Nezapomeňte pneumatiky na závěr důkladně vysušit, abyste předešli případné korozi.
2. Vhodně ji uskladněte
Umytím kol práce nekončí. Aby vám pneumatiky sloužily i v dalších sezónách, je vhodné je kvalitně uskladnit přes letní sezónu. Pokud nemáte vhodné chladnější nevlhké tmavé prostory, nechte si je uskladnit raději ve vašem pneuservisu.
Nezapomeňte si poznačit, kde bylo které kolo umístěno. Například značka ZL značí levé zadní kolo. V příští sezóně prohodíte nápravy a tím docílíte rovnoměrného opotřebení všech kol.
3. Přezujte na letní pneumatiky
Toto je samozřejmý bod. Opět v případě nejistot si raději nechte poradit od odborníků. I v případě, že se chystáte kupovat nové letní gumy.
4. Zkontrolujte funkčnost vašeho auta
Před prvním vyjetí byste měli ověřit, zda fungují brzdy, stěrače stírají a v ostřikovači máte dostatek letní směsi do ostřikovačů.
5. Zkontrolujte povinnou výbavu
Posledním krokem by mělo být ujištění se, že vaše auto obsahuje veškerou povinnou vyhlášku tak, jak nám nařizuje novela zákona z roku 2009, která nabyla účinnosti v roce 2011. Myslete hlavně na prošlé léčivo ve vaší autolékárničce.
Auto moto