Praktické rady pro cesty do exotických destinací

Pokud si chcete užít dovolenou podle vašich snů, plánů a představ, jistě si musíte všechno dobře promyslet. Máme pro vás několik rad, nad kterými se zamyslet, než začnete balit kufry, a i k tomu, co si zabalit, budete možná potřebovat několik rad.
plánování dovolené
· Jaké jsou výhody cestování s cestovními kancelářemi?
V prvé řadě se jedná o komfort. Jistě, bude to nejspíš o něco dražší, ale zvlášť pokud cestujete do země, jejíž kulturu neznáte, pokud nemluvíte plynně domorodým jazykem a pokud jste v destinaci nikdy nebyli, rozhodně vám doporučujeme cestovní kancelář. Proč?

– Vyřídí za vás vízum
– Pojištění je v ceně
– Zajistí vám letenky
– Zajistí let a transfer až do letoviska nebo do hotelu
– Zajistí ubytování
– Máte k dispozici delegáta
– Máte k dispozici překladatele
– Cestovní kancelář vám poskytne všechny informace, takže je nemusíte sami složitě vyhledávat
– Poskytnou vám odlišné adaptéry do zásuvek
– Získáte informace o měně a kurzu
– Získáte informace o internetovém připojení a síle signálu
– Delegát vám poradí na místě, kde levně nakoupit nebo kde se dobře najíst

· Poměry nejen co se počasí týče
Zatímco my rozlišujeme rok na léto a zimu, v exotických zemích rozlišují období dešťů a období sucha. Neznamená to ale, že v období dešťů prší nepřetržitě, spíš jsou to noční deště nebo intenzivní přeháňky. Pokud hodláte zůstat v areálu letoviska nebo hotelu, vaši dovolenou to nemusí narušit, teplota při deštích o mnoho neklesne, jen se pročistí vzduch. Pokud chcete v zemi cestovat, nezapomeňte, že silnice a cesty nejsou například v Africe tak kvalitní jako u nás a ne vždy jsou sjízdné, ačkoli jsou zaznačené v mapě.
londýnské oko
· Jsi-li v Británii, chovej se jako Britové
Dodržujte zvyky, které jsou považovány za slušnost, ať už jste v jakékoli zemi. Všeobecně pokud cestujete na východ a ne do kosmopolitních metropolí, jako jsou Singapur nebo Tokyo, dbejte na to, že pravidla, která platí u nás a která platí tam, se liší.