Auto moto

Glamour styl

V překladu slovo glamour znamená přitažlivost, půvab, okouzlení. Připomíná tak život filmových hvězd v naprostém blahobytu a dokonalosti.

Tento styl se vyznačuje především dojmem luxusu, třpytivých a lesklých látek, hry světla a jednoduchostí bez zbytečných vzorů. Můžete jej vnést do bytu i do svého šatníku. Pozor však na nevkus a přeplácání, aby váš byt, či přímo vy, jste nepůsobila kýčovitým dojmem.

tři dámy se šampusem

Jak se obléci ve v tom stylu?

Základem jsou barvy – černá, odstíny fialové, sytější červená, lahvově zelená, hnědá, béžová. Výsostné postavení pak mají všechny barvy kovů, nejčastěji zlatá a stříbrná. Lesk a třpyt je přímo žádoucí. Z látek tak oblékněte satén, krajky, kožešiny či semiš.

Na sportovní či odhalující styl rozhodně zapomeňte. Rafinovanost je především v ženskosti a ve zvýraznění siluety, tedy sukně i kalhoty se nosí do pasu, kdy obepínají ženské křivky.
lesklé líčení

Šperky volte výraznější i decentní, vždy podle outfitu. Opět kovově lesklé. Hodí se perly, různé drahé kameny či jejich imitace.

Třešničkou na dortu je beze sporu rudá rtěnka a dobře upravené vlasy, ať už je máte vyčesané do drdolu, či jemně navlněné nebo naopak uhlazené.

Nejznámější představitelkou glamour stylu, u které se můžete inspirovat, je beze sporu americká hvězda a burleskní tanečnice, Dita Von Teese.

turecký nábytek

Jak si zařídit byt ve stylu Glamour?

Vezmeme to rovnou od podlahy, kde typickým prvkem je mramor, nebo jeho imitace, popřípadě můžete volit tmavší odstíny podlah. Doladit útulný dojem pak lze kobercem s delším vlasem.

Stěny bývají vymalovány od béžové až po zlatou, doplněny vzorovou tapetou. Spíše volte teplejší odstíny.

Nábytek se v tomto stylu pyšní svojí jednoduchostí a je spíše masivnější. Stoly, židle i skříně mají typicky tvarované nohy ve stylu rokoka. Sedací soupravy, židle i křesla jsou často čalouněná.

Doplňky, jako jsou polštáře či dlouhé závěsy až na zem, jsou šité z lesklých materiálů. Sošky, vázy, zrcadla dávají přednost kovovému provedení.

Dominantou pak každé místnosti je masivní křišťálový lustr.

V interiéru je důležitá hra světel. Nasvícení zvyšuje dekoracím lesk a tím pádem budí větší dojem luxusu.