Produkty

Osvětlení do dětského pokoje

Vybavení do dětského pokoje není jen kvalitní postel s matrací a psací stůl. Právě dětský pokoj je velmi náročný na světelné podmínky. Oči dětí se neustále vyvíjí a špatné osvětlení v místnosti může mít za následek mnoho očních vad, které mohou nenávratně poškodit vidění dětí. Pojďme se tedy společně podívat na několik parametrů, které by mělo osvětlení v dětském pokojíčku splňovat.
Růžový pokojíček

  • Důraz na bezpečnost

U malých dětí by měla být bezpečnost vybavení vždy na první místě. Volte proto nástěnná nebo stropní světla, které jsou umístěna tak, aby na ně dítě nemohlo dosáhnout a zranit se. Zapomeňte na stojací lampy nebo lampičky, které sice vypadají dobře, ale dítě by je mohlo velmi snadno převrhnout a zranění by bylo na světě. Děti jsou velmi aktivní a vše rádi objevují, dětský pokojíček v zápalu boje musí být stále bezpečnou zónou. Noční cestování není u dětí nic neobvyklého, je tedy vhodné pořídit nástěnné světýlko se senzorem pohybu. Je potřeba ho umístit v dostačené vzdálenosti, aby se nerozsvěcovalo pokaždé, když se dítě v postýlce převalí.Pokoj pro holčičky

  • LED nebo halogen?

Klasické žárovky dnes na trhu už téměř nenajdete, může za to jejich malá výdrž a vysoká spotřeba elektrické energie. Na výběr tak máte ze dvou druhů žárovek. Výhodnější je určitě LED osvětlení, například LED žárovky E-14 nabízí úsporné svícení a nebude jim vadit ani časté nasvěcení a zhasínání. Právě tento problém mají ty halogenové. Další možností je pořízení úsporných žárovek, které svou intenzitu svícení zesilují pozvolna a neoslepí tak dítě v místnosti.

  • Pomoc při vybírání toho pravého osvětlení

Pokud zařizujete osvětlení pro větší dítě, můžete nechat samotný výběr na něm. Přeci jenom právě ono bude v pokoji trávit nejvíce času a mělo by se v prostoru cítit dobře. Stropní světla, lampy a lampičky můžete pořídit v nejrůznějších barvách, motivech, tak že si vybere opravdu každý.