Dovolená za všechny peníze

Hned na úvod si řekněme na rovinu, že není zrovna moudré si na dovolenou půjčovat peníze. Dovolená totiž trvá týden, pokud máme štěstí, tak dva týdny. Každopádně její životnost je mnohem kratší než doba splácení případné půjčky.
s kloboukem v bazéně
Je vždy nevýhodné půjčovat si peníze na něco, co nemá delší trvání, než doba splácení. I když ale sami nevlastníte mnoho peněz a nechcete využít půjček finančních institucí, existují možnosti, jak prožít báječnou dovolenou. Jen to chce víc přemýšlet a vybírat.
opalování v klobouku

  1. Nemusíte přece nutně vyrazit na dovolenou k moři, že? I v naší vlasti je nesmírné množství míst, kde můžete zažít nepoznané, kde můžete relaxovat, sportovat i zabavit neposedné ratolesti. Dovolená v tuzemsku vás nebude stát tolik peněz, jako v zámoří.  Pokud jste poněkud dobrodružnějšími typy, můžete například stanovat. Taková dovolená je pak doslova za hubičku.
  2. Pokud budete cestovat do zahraničí, budete se muset rozhodnout, zda pojedete vlastním vozem, nebo hromadnými prostředky, jakými jsou nejčastěji autobus a letadlo. Tak samozřejmě, pokud chcete strávit dva týdny u moře v Egyptě, nezbyde vám nic jiného, než využít služeb letecké dopravy. 
  3. Vlastní doprava nemusí být vždy výhodnější, protože je nutné počítat s výdaji nejen na pohonné hmoty, ale také na údržbu vozu, povinné ručení, dálniční známky a podobně.
  4. Při objednávání dovolené se vás vždy budou v cestovních agenturách a kancelářích ptát na způsob stravování, který chcete zvolit. Nejspíš si myslíte, že doma navaříte, případně si tam něco koupíte. Domácí zásoby vám samozřejmě pomohou ušetřit nějakou tu korunku, pokud však plánujete stravovat se nahodile v místních podnicích, nemusíte vůbec ušetřit oproti plné penzi, nebo ještě lépe all incslusive, kde máte v ceně i veškeré nápoje. Právě nápoje mohou být dosti předražené.
  5. Při výběru dovolené vybírejte také podle dostupných slev a akcí. Velmi časté bývají výhody v podobě zájezdů zdarma pro děti do určitého věku, výhodné ceny pro seniory. Využít také můžete posezonních zájezdů, které bývají mnohdy levnější.