Zdraví

Vraťte vlasům jejich krásu

Vlasy jsou ozdobou každé ženy. O ženských vlasech se dokonce zpívá i jedna známá píseň. Když ji její autor psal, jistě neměl na mysli vlasy roztřepené a poškozené. Určitě měl před očima zdravý a krásný porost hlavy nějaké zdravé a krásné dívky. A možná, že to ani nepsal na jaře, protože právě na jaře jsou vlasy k poškození nejvíce náchylné. Po zimě bývají bez lesku, roztřepené a lámavé.

asiatka


– Je to logické, protože nošení čepic a jiných pokrývek hlavy jim rozhodně neprospívá.
– Chodit v mrazu s odkrytou hlavou je ještě horší.
– A ústřední topení jim dodá poslední ránu.

Pohoda se projeví i na vlasech

Je tedy východisko z tohoto začarovaného kruhu? Nemusíte hned sahat po nůžkách, stačí jen několik kroků.

a) Mytí vlasů– rozhodně se nedoporučuje mýt vlasy každodenně. Pokud jsou vysušené a lámavé, jen jim tím ještě více uškodíte. Dvakrát do týdne naprosto postačí. Důležitá je i volba vhodného šamponu. Pokud vsadíte na bylinky, rozhodně neuděláte chybu.
b) Dosušení vlasů– mnoho lidí (mužů i žen) dělá jednu zásadní chybu. Vlasy si umyjí, a ještě s vlhkými vyběhnou do ulic. Jestliže je venku chladno, mohou se Vám začít třepit konečky. Když tedy pomineme nebezpečí nachlazení.
c) Žádný stres– o tomto problému už byly napsány stohy článků. Právem. Stres je jeden z nejhorších civilizačních problémů. Jestliže máte rozhozenou psychiku, Vaše vlasy Vám to dají najevo asi po třech měsících.

modelka

A nejdůležitější nakonec.Naprosto nezbytná je správná strava. Důležitý je přísun vitamínů a minerálních látek. Jestliže jejich vliv posílíte ještě nějakým vhodným přípravkem s obsahem kopřivy dvoudomé, Vaše hříva opět ožije. Kopřiva podporuje tvorbu keratinu, který je za tvorbu vlasů přímo zodpovědný. Elixírem pro růst vlasů jsou pivovarské kvasnice. Ty jsou doporučovány i mužům, protože zabraňují zvýšenému vypadávání vlasů.