Podnikání

Moravský skvost Mikulov – místo ideální k aktivnímu odpočinku


Máte rádi víno a také přírodu a historické památky? Pak se vám určitě bude líbit v Mikulově na Moravě. Tohle město láká turisty celoročně, čím je výjimečné?

Moravský skvost Mikulov – místo ideální k aktivnímu odpočinku

Mikulov je jihomoravské město nacházející se v okrese Břeclav. Město leží na hranicích s Rakouskem a jde o historické a vínem proslulé město, které si zamilujete na první pohled. Jelikož Mikulov leží v chráněné krajinné oblasti Pálava, nabízí neskutečně mnoho možností vyžití. Turistická sezóna se zde prakticky nezastaví, pokud není počasí na venkovní aktivity, můžete se zde ukrýt v jednom z místních sklípků nebo využít všudypřítomných hotelů a penzionů, kde se dá skvěle relaxovat. Co všechno Mikulov a jeho okolí turistům nabízí?

purple-grapes-vineyard-napa-valley-napa-vineyard-39511

Svatý kopeček jako poděkování

Kdo se vydá do Mikulova, rozhodně nesmí vynechat výšlap na zdejší Svatý kopeček. Jde o jednu z nejstarších křížových cest u nás, cestu na kopeček lemuje čtrnáct kapliček, kaple svatého Šebestiána, zvonice a kaple Božího hrobu. Zdejší křížová cesta byla vybudována jako poděkování Bohu za to, že byla překonána těžká morová epidemie, která sužovala zemi v roce 1622. Když dorazíte až na vrchol Svatého kopečku, naskytne se vám neuvěřitelný výhled na celý Mikulov. Cesta je sice náročnější ale tuhle procházku prostě nesmíte vynechat – zvláště pokud navštívíte zdejší vynikající restaurace a dáte si k obědu či večeři zdejší vyhlášené víno, taková procházka přijde vhod.

pexels-photo-3214143

Historické centrum

Kromě přírodních památek a nádherných scenérií, kterých je na Pálavě a v okolí Mikulova požehnaně, si Mikulov zamilujete i díky četným historickým památkám. Jádro města je historií doslova protkané, je zde zámek, kostel svatého Václava ale i hojně navštěvovaná a neméně zajímavá hrobka Dietrichsteinů, která bývala kdysi kostelem. Město má také svou židovskou část se synagogou.

Po poznávání a celodenním výletu každému jistě vyhládne – zdejší dobré jídlo se musí i dobře zapít. Právě víno je v této oblasti to, co teče doslova proudem. Mikulov je totiž také vinařskou oblastí – stejně jako celá Pálava. Není tak na škodu zajet si sem alespoň na víkend. Hotely Mikulov nabízí svým hostům všechno, co potřebují. Od klasických služeb až po wellness a to určitě přijde vhod.

Vždyť za jeden den by ani nebylo možné všechny zdejší krásy shlédnout.