Svět online her v malé kostce


Vše dovoleno
Oproti běžné procházce po ulici máte výhodu nejen v tom, že nemusíte odlepit konec zad od židle. Ve virtuálním světě si totiž můžete prostřednictvím hry zvolit zcela konkrétní prostředí a stejným způsobem zapracovat i na „vlastní kůži“.
Proč tedy chodit po parku a dávat kolemjdoucím takříkajíc všanc přebývající centimetry v pase, když ze sebe můžete lehce vytvořit namakaného svalovce a brázdit exotické ulice San Andreas v nablýskaném fáru?
Navíc je tento svět prost všech etických norem. Pokud se rozhodnete je ignorovat, zaplatíte za to maximálně virtuální smrtí, z níž se lze následně „vyléčit“ pouze stisknutím klávesy.
hraní her na pc
Proč online?
Všechna tato „vylepšení“ vám samozřejmě mohou nabídnout i hry, které si nainstalujete do počítače a hrajete je single. Online mód jde ale v takové simulaci reality ještě dál. Především tím, že můžete v rámci hry bojovat nebo naopak spolupracovat s každým, kdo se sem připojí ve stejnou dobu.
Většina her umožňuje i přímou komunikaci pomocí sluchátek s mikrofonem, takže lze jaksi reálně sdílet každou konkrétní misi. A to s parťákem z druhého konce města nebo třeba proslulým youtuberem.
Celebrity
V dnešní době je populární nejen takovéto hry hrát, ale i sledovat, jak je hraje někdo jiný. Na streamovacích serverech (například Twitch nebo YouTube) lze dohledat i živá vysílání, takže není problém „být u toho“ i jako pouhý divák.
Ať už chcete okoukat nějaké triky pro lepší zvládnutí náročnějších herních úkolů nebo se podívat, jak na to jde někdo jiný. V tomto bodě jsou pořady s touto tématikou srovnatelné se sportovními přenosy.
Za zmínku stojí i to, že nejvíce sledovaní streameři se takovým vysíláním velmi slušně živí a jsou v rámci dané komunity skutečnými celebritami.
zábava u pc
Nevýhody
Jaká jsou rizika pro toho, kdo podobnému stylu hraní určitým způsobem propadne?
·         Izolace– v duchu hesla Proč chodit ven, když v počítači je tak hezky se může stát, že se váš svět smrskne na obrazovku monitoru plus příslušenství a s přáteli už se nebudete vídat u piva, ale výhradně v ulicích hry GTA V.
·         Nezájem o reálný svět– spoustě hrdých gamerů se svět smrskne život na jídlo, hraní a případný spánek. Kulisy reálného světa, včetně osobní hygieny a povinností, ztrácí jakoukoliv přitažlivost.
Přínosy
Mnoho lidí vnímá online hry výhradně negativně, pokud se ale nestanou výhradní náplní běžného dne, ale slouží k pobavení a relaxaci, mohou být i přínosem.
·         Lepší periferní vnímání– pokud musíte být ve střehu před nebezpečím, které může přijít prakticky odkudkoliv, může to výrazně zlepšit vaši schopnost periferního vnímání, což je znát například při řízení auta
·         Rychlejší reakce– to, že vás hra nutí okamžitě reagovat, může snížit vaši reakční dobu. I v běžném životě tak můžete být méně ohroženi tím, že při nečekaném nebezpečí „ztuhnete strachy“ a promeškáte cenné vteřiny.