Sen o vlastním bydlení

Investice do vlastního bydlení je samozřejmě tou nejlepší investicí. Také se řadí mezi jednu z největších a nejdlouhodobější v našich rodinách. Přesto je dobré všechno dobře zvážit a promyslet, zdali je naše rozhodnutí to nejlepší, co můžeme udělat. Samozřejmě je to z pohledu delšího horizontu, ne nynější potřeby. Mnohdy se totiž dostaneme do situace a musíme ji řešit ihned, to ale bývá rozhodování pod tlakem, což nemusí být ideální. Vždy je možné najít ještě nějaké jiné východisko, než momentální nápad, za kterým bezhlavě půjdeme.
garáž na zahradě.jpg
Mnohdy pomůže naše kroky zastavit i to, že úvěr nám nebude schválen. Otázkou je, v jaké situaci se nyní nacházíme a jaké máme možnosti. Neznamená to, že musíme svůj sen o vlastním bydlení úplně zahodit. Můžeme najít jinou variantu, která se nám bude rozhodně líbit a nebude tak moc náročná na finance, stavbu, čas a další náležitosti.
houpačka u garáže.jpg

Nový domov a bez stavby

No vlastně malinká stavba bude. Pokud vlastníme pozemek, na kterém jsou dostupné všechny sítě, a my uvažujeme o vlastním bydlení, tak prakticky je tu ještě jedno dostupnější řešení, než hypotéka a vlastní stavba domu. Ta je ještě navíc spojená s projekcí, výběrem materiálu, kolaudací, zkrátka je to běh na dlouhou trať. Co je daleko rychlejší, je pořízení mobilního domu. V podstatě se zde dá vybrat takový prostor, jaký by vám poskytla pevná stavba. S mobilním domem, který nabízí celoroční plnohodnotné bydlení a to ještě za výrazně menší cenu, než je v klasickém domě, rozhodně budeme spokojeni. Navíc bydlet můžeme již v poměrně krátkém čase a nemusíme řešit nějaký hypotéční úvěr, který se dá stejně těžko v dnešní době pořídit.
rozsvíceno v domě.jpg
Výhody:
–          Výrobci nám ho zavezou až na místo určení a vše řádně zapojí.
–          Nízké náklady na provoz, ale i údržbu.
–          Možnost kdykoliv mobilní domek přestěhovat.
–          Lze využít pro trvalé bydlení nebo jen pro rekreaci.
–          Místnosti se dají zařídit podle našich představ.
–          Není problém přistavit terasu nebo pergolu a vytvořit si kvalitní zastínění pro dokonalý odpočinek.
–          Bydlíme rychle, levně a ve svém.