Muži

Každý jsme zodpovědný za své štěstí

Snad každý z nás má ve svém okolí někoho, kdo je věčně nespokojený. Svou nespokojenost tito lidé často zdůvodňují tím, že věci v jejich životě nejsou takové, jak by si oni představovali. V některých případech jde o věci, které nelze změnit: v takových případech negativní pocity pramení z neschopnosti či neochoty přijmout skutečnost takovou, jaká je. V jiných případech je však změna možná, ale lidé si neuvědomují, že jsou to právě oni, kdo má tu moc změnu provést, nebo o tom už dopředu pochybují, aniž by to zkusili. Svým způsobem jde o jistý druh odmítání zodpovědnosti za vlastní život, ale jak se říká: každý svého štěstí strůjcem a nic se neudělá samo.
utržený čtyřlístek.jpg

Chceme-li něco změnit nebo něčeho dosáhnout, musíme pro to také něco udělat. Ač se to může zdát jako ohraná fráze, spoustě lidí chybí vůle k vlastním činům. Domnívají se, že k nim dobré věci přijdou samy bez toho, aby museli vyvinout jakoukoli snahu. Štěstí je však třeba jít naproti, a když něco chceme, musíme tomu něco obětovat, minimálně nějaký čas.

Jít za dobrým pocitem
Štěstí a spokojenost v životě přímo závisí na našich pocitech. Ačkoliv je někdy těžké se v nich vyznat, zjednodušeně lze říct, že aby byl člověk šťastný, musí vše, co dělá, směřovat k dobrým pocitům s tím, že na začátku je vždy rozhodnutí. Rozhodnout se pro něco je první a asi i nejdůležitější krok. Protože když se člověk pro něco opravdu rozhodne, jeho myšlení automaticky nabere pozitivní směr a námaha potřebná k dosažení kýženého cíle se najednou zdá o dost menší překážkou. A ať už se nám podaří nebo nepodaří dosáhnout toho, co chceme, samotné směřování k cíli je naplňující, ať už je jakkoli namáhavé. A to si věčně nespokojení lidé, neochotní něco udělat pro to, aby byl jejich život šťastnější, neuvědomují. Mívají často strach ze selhání, přestože štěstí by nemělo být jen nárazovou záležitostí provázející úspěch, ale mělo by být spojené s každým dobrým pocitem, i když jsme zrovna ničeho nedosáhli.
brunetka s úsměvem.jpg
Pokud tedy patříte k lidem, kteří jsou v životě nespokojení a bojí se neúspěchu, hoďte strach za hlavu a s chutí do toho. I cesta může být cíl a člověk, který vás může udělat šťastnými, jste především vy sami. Nespoléhejte se na to, že budete mít štěstí v neštěstí.