Muži

Klíčení semínek

Potřeby
Začátek je velice jednoduchý, ovšem nejprve je dobré nejprve semínka namočit, aby se objevili již první klíčky. K tomuto nám velice pomůže sklenice na klíčení od Nakliceno.cz. V domácích podmínkách stačí i obyčejná zavařovací sklenice, jenž najdete zajisté doma. Ovšem pro velkou úspěšnost je lepší koupit speciální sklenici. Za tento produkt moc ani neutratíte, protože její cena se pohybuje okolo 300 Kč. Dále stačí už jen zalít vožená semínka vodou. Obvykle je stačí namočit na 13 hodin, ovšem hodně záleží, jaký typ sadíte. Celý tento výrobek společně s klíčky tvoří i nádhernou dekoraci, přičemž můžete pozorovat začínající nový život rostlinek.

semínka dýně

Co si zasadit?
Nyní se dostáváme k výběru dané plodiny. Ze začátku je lepší vyzkoušet spíše něco jednoduššího. Například co takovou BIO čočku. Její hlavní výhodou, že je to hodně prospěšná luštěnina našemu tělu. Obsahuje spoustu vitamínu, což je například typu C, A či B. Dále nesmíme zapomenout na minerální látky, fosfor a spousty dalších. Také prospěje celému nervovému systému. Je dobré ji dávat i děti, protože dost pomůže při vývoji. Někteří lidé ji moc nemusí, ale skutečně hodně prospívá zdraví. V kuchyni je využijete k přípravě spousty dobrých pokrmů. Například taková čočková polévka je stálou klasikou.

semínka ze slunečnice

Dále se přesuneme k trochu méně známe rostlině, ovšem stále více používaní v České republice. Pomáhá lidem, jenž mají dlouhodobé problémy s trávící soustavou. Pokud ji budete užívat pravidelně, tak výrazně snížíte možné riziko rakoviny či srdečních chorob. Semínka zakoupíte v balení zhruba 200 g za necelých 119 Kč. Pěstování není nijak náročné, a proto ho zvládne každý. Jen nesmíte zapomenout na pravidelnou zálivku a dostatek světla. Zajímavostí je, že si jejím užíváním doplníte i omega 3 kyselinu. Používá se také v kuchyni k přípravě spousty druhů jídla. Nádherně dekoruje třeba sendviče.