Finance

Opravdový závazek

Rozhodli jste se pro hypotéku a teď váháte u jaké společnosti si jí máte sjednat? Jistě máte dvě možnosti, ale ty si povíme později. Teď je hlavně důležité zda jste opravdu plně rozhodnuti si na sebe vzít takovou velkou zodpovědnost, která není na pár let. Musíte si uvědomit že pro získání hypotéky budete muset projít různými kritérii, které banka bude mít. Většinou mají stejné.

hypotéka

A jakou teda společnost vybrat. Můžete jít přímo do banky nebo si najít dobrou nebankovní společnost.

Pokud vás cesta zavede do banky, tak počítejte s tím, že peníze které požadujete nebudete mít hned k dispozici. Proces schválení nějakou dobu potrvá. Připravte se taky na maraton formulářů a podpisů. Půjčit si peníze není jednoduché jako když mávnete kouzelným proutkem a máte vše hotovo. Pokud jste plnoletí, tedy jste dovršili 18nacti let, tak máte splněnou první podmínku k půjčce. Určitě věk hraje roli, jelikož pokud vám je cca 70let tak bude pro vás menší pravděpodobnost, že vám hypotéku schválí. Dále musíte mít prokazatelný příjem, aby banka věděla, že jste opravdu vůbec schopni splácet. Přeci vám jen tak nepůjčí bez doložení příjmu. Dále banka taky prověřuje bonitu klienta a zkoumá vaše další půjčky pokud nějaké máte. Takže popravdě, jestli že si chcete půjčit a máte další závazky někde jinde, tak s hypotékou taky moc nepočítejte. Kolikrát máte co dělat splatit ostatní, natož platit další.

hypotéka

Zpatky k těm příjmům. Výše jsem psala, že vám nikdo bez doložení příjmu nepůjčí. ano je to tak, banka ne, ale existuje společnost, která vám může poskytnout hypotéku bez doložení příjmů Nebankovni-hypoteky-uvery.cz. Ano je to tak, opravdu to jde. Jen si to opět musíte rozmyslet. Nejhlavnější roli hraje vaše schopnost placení řádných splátek. Přeci jenom zastavujete svoji nemovitost. A ja si myslím, že tohle je skvělá možnost a taky motivace jak opravdu dodržovat termíny splácení.