Finance

Máte málo peněz?

Všichni chodíme někdy nakupovat základní potraviny, a tak všichni víme, jak drasticky rostou ceny nahoru. Mnozí z nás už začali zvažovat, co si koupit a co ne, začali se více koukat do letáků na slevy a mnoho z nás začalo skutečně šetřit, protože nikdo z nás neví, kam až se ceny mohou vyškrábat. Ale nejen ceny potravin, ale ceny benzínů a veškerého dalšího spotřebního zboží rostou. O ceně bytů ani nemluvě. A je jen otázkou času, kdy budeme muset sáhnout do úspor.

chleba

Co ale pokud nemáte úspory a najednou přijde situace, že potřebujete větší obnos peněz? Na rovinu, v první řadě zvažte, zda opravdu danou věc potřebujete, protože, aspoň jak všichni doufáme, ceny se musí jednou zastavit a pak bude příznivější situace pro to, vzít si půjčku nebo hypotéku.

Pokud v dnešní době vyjdete tak tak s platem, taky není půjčka nebo hypotéka tím pravým řešením, protože jak chcete splácet, když vám nyní nic z platu nepřebývá? Nikdo vám nedá hypotéku bez příjmu, nikdo přece nepůjčí peníze někomu, kdo nemůže splácet.

Vzít si půjčku nebo hypotéku, to chce udělat si podrobný přehled o naší finanční situaci. Pokud peníze nutně potřebujeme, musíme mít jistotu, že hypotéku budeme mít z čeho splácet, protože každá hypotéka se rovná zastavené nemovitosti, a když nebudete splácet, tak pochopitelně o nemovitost přijdete, což bude rychle váš větší problém než momentální finanční nouze.

peníze

Vycházíte jen tak tak s vašimi příjmy? Tak to nemáte jednoduchý život, ale určitě už víte, jak a kde ušetřit. Než se rozhodnete v této situaci zavázat se hypotékou nebo půjčkou měli byste promyslet možnosti brigády, které se většinou dají najít. Někdy stačí jen úklid v nějakém domě, nebo víkendová výpomoc v nějaké firmě. Možná pro začátek bude stačit, když zajdete ve svém stálém zaměstnání za šéfem a požádáte o vyšší plat, nebo o zařazení na lépe placenou práci, či se domluvíte na placených přesčasech.