Produkty

Lukrativní místa na samotě

V České republice najdeme značnémnožství zapadlých obtížně dostupných vesnic a osad. Počet obyvatel v nich by se dal počítat na desítky. Životní styl v těchto končinách je samozřejmě specifický. Bez vozu tam nelze fungovat, protože nejbližší zastávka autobusu bývá i několik kilometrů a to na trase, kde jezdí autobus jednou denně. Přesto tyto lokality byly dříve z hlediska obchodu lukrativní. Každý obchodník, který chtěl opravdu dobře vydělat, se nevěnoval jen svému krámu, ale vozil zboží také do odlehlých končin, kde se mu podařilo prodat nejvíce zboží. Na to později navázaly i mobilní prodejny Jednoty. Po revoluci to pak byli obchodníci, často ilegální, kteří do těchto končit přiváželi tolik ceněné zboží ze zahraničí a kšefty mívali skutečně kouzelné.
horská vesnička
Nebyly to ovšem jen produkty. Podobně tomu bylo takés kočovnými divadly. Kočovné divadelní soubory fungovaly často právě proto, že se jim v těchto místech dostalo patřičného zájmu.
sklizeň malin

Cílový zákazník v nedostupné lokalitě

Možná by stálo za to navázat na minulost azaměřit se na cílového zákazníka právě v těchto obtížně dostupných místech. Samozřejmě v dnešní době je to o něco obtížnější, protože každý dospělý v těchto lokalitách má vůz a zajede si na velký nákup do hypermarketu v nejbližším městě, ale i tak o kvalitní nebo žádané zboží je zájem vždycky a stálo by za to to vyzkoušet. Samozřejmě v současné době to musí proběhnout legální cestou a musí z toho něco mít i úřad, škola, fara, zkrátka ti, kteří Vám za drobnou útratu nabídnou prostory.Zároveň tyto instituce Vám poskytnou seriózní záruku a reklamu.

Určitě to stojí za pokus, protože tímto způsobem nemůžete zbankrotovat. Pokud bude úplně nejhůř, tak prostě jen nevyděláte, ale to už patří k riziku obchodníka.Velmi pravděpodobně ovšem nabídnete zákazníkovi službu, které se mu nedostává.