Produkty

Zeleň do interiéru: závěsná zahrádka

Nastala doba, která přeje domácím aktivitám všeho druhu. Od vypuknutí pandemie jsme ve svých domovech mnohem více než se nám kdy zdálo možné, a tak není divu, že se více zamýšlíme nad kvalitou svého “domácího” života. Pokud jsme se dříve do svého bytu chodili jen vyspat, pravděpodobně jsme nad jeho zútulňováním příliš nepřemýšleli. A co se týče třeba pokojových rostlin, zvolili jsme se z humanitárních důvodů jen umělé. Anebo extrémně vytrvalé držáky, které přežijí i několik měsíců nezájmu.

Kvetoucí kaktus

To se ale v posledních měsících změnilo a bytové dekorace patří mezi nejvyhledávanější inspirační fotografie na Instagramu i Pinterestu. Obzvláště bez zeleně by to dnes již nešlo, protože si téměř všichni uvědomujeme, jak zelené rostliny pozitivně ovlivňují náš život: jejich barva uklidňuje, fungují jako čističky vzduchu (i když pozor na jejich noční dýchání a nespěme v uzavřené místnosti s větším množstvím rostlin!) a ještě pozvednou každý interiér, protože se hodí opravdu ke každému stylu, ať jste minimalisté, boho nadšenci či obdivovatelé východního lesku.

Sukulent

Zvláště skvělým doplňkem interiéru jsou závěsné miniskleníčky zvané aerária. Mohou viset z garnýží, polic i lustrů a rozhodně je nikdo nepřehlédne. Aerárium může mít rozličné tvary – baňky, koule, krychle a zvláště moderní jsou vícestěny podle současné mánie skandinávského stylu. Vyrobit si takové aerárium můžete i vy sami ze sklenic, ať už těch na pití, nebo zavařovacích. Fantazii se meze nekladou a to se týká i vnitřního aranžmá rostlin. Velkou výhodou také je, že péči o rostliny v aeráriu zvládne i začátečník, protože toho opravdu příliš nepotřebují – ideálními květinami do aerária jsou totiž různé druhy sukulentů a kaktusů, orchideje a další rostliny se vzdušnými kořeny, kterým vyhovuje hodně světla a přitom si vystačí s vodou obsaženou v samotném vzduchu. I aerária však podle potřeby můžete zalévat – stačí vám však na to jen lžička či pipeta.