Produkty

Kdy je dětská garáž vhodná

Každé dítě, které má některý z modelů autíček, chce, aby v jeho sbírce byla také dětská garáž, kde je bude moci při hře parkovat. My se tomu můžeme smát, ale pro dítě je to skutečně jedna z nejdůležitějších částí hry.

Není tedy divu, že pokud není k dispozici, vyrobí si ji například z lega, nebo na pískovišti z písku. To je samozřejmě v pořádku, neboť se tak učí novým dovednostem a zlepšuje si ovládání těla. Ovšem musíme se ptát, zda je tato hračka vhodná skutečně pro všechny děti.modrá dřevěná garáž

Nejprve je třeba říci, že jich existuje spousta druhů a modelů všech velikostí. Některé jsou vyvedeny futuristicky, jiné se snaží působit realisticky. Některé pojmou jen jedno auto, jiné hned několik. Výběr je opravdu velký a rodič může být často i zmaten, co vlastně koupit.

Většina rodičů nemá problém ji koupit, avšak nikdo si nepoloží otázku, zda bychom měli. Je to skutečně vhodná hračka? Na první pohled působí nevinně. Koneckonců tam dítě jen při hře parkuje autíčka, tak jak to vidí dnes a denně na ulici, případně dokonce u sebe doma. Nezdá se tedy, že by jej to nějak negativně ovlivňovalo. A u zdravého dítěte tomu tak skutečně je.

Problémem mohou být děti s nějakou psychickou poruchou. Pokud je spojena například s malými, stísněnými prostory, například klaustrofobie v důsledku nějaké předchozí traumatické události, pak mu tato nevinně se tvářící věc může navodit staré děsy a zničit jakýkoliv pokrok, který na této frontě do té doby udělalo.pohled na garážový závěs zblízka

Je tedy proto třeba vždy uvážit, zda tím nevzniknou nějaké negativní asociace, které by si mohlo spojit. Je také dávat dobrý pozor, zvláště pokud máte domácího mazlíčka jako je křeček. Dítě totiž může velmi snadno napadnout, že mu udělá domeček, což zvíře samozřejmě neponese dobře. Může tak snadno dojít ke zranění obou.

Avšak pokud jste si vědomi všech rizik a svého potomka budete hlídat, aby nic takového nenastalo, pak se není čeho obávat. Dětskou garáž mu můžete s klidem koupit a dát mu tak hodiny a hodiny zábavy.