Produkty

Co je to čaj yerba mate?


styl.=“margin:0cm 0cm 8pt;“>Čaj yerba mate je oblíbený především v zemích Jižní Ameriky, jako je Argentina nebo Brazílie. Velkou oblibu si získal také s Libanonu nebo Sýrii. Co to vůbec je? Jedná se o čaj vyroben z lístků yerba mate, z kterých se získá výsledný nápoj, kterým je čaj velmi silné chuti, nahořklý a s vysokým obsahem kofeinu. Obvykle se podává tím způsobem, že se listy čaje umístí do misky nebo šálku, který je vyroben z materiálů jako je dřevo, kůže nebo kov. Samozřejmě, u nás se ale většinou konzumuje v tradičních hrníčcích. Neobvyklé na tomto čaji je způsob jeho konzumace, která probíhá přes kovové brčko. Poté, co se čaj zalije horkou vodou – pozor, ne vroucí! – se nechá pár minut louhovat a můžete pít.

pití

Do tekutiny zasunete speciální kovové brčko a pijete. Čaj se obvykle nepije jen tak, ale dochucuje se. Většinou cukrem či medem, ale oblíbenou přísadou je také kapka tvrdého alkoholu, citrónová kůra, pomerančová kůra, nebo lístky máty. Tento čaj získal velkou pozornost zejména během pandemie koronaviru, kdy se lidé začali více zajímat o životní styl. Yerba maté totiž patří mezi ty čaje, které mají opravdu skvělé zdravotní účinky na náš organismus. Pomáhá nám například se správným trávením.

čaj

Stimuluje naše střeva, povzbuzuje je k pohybu a stimuluje také správnou tvorbu trávicích enzymů. Dokáže zmírnit projevy zácpy. Slouží také jako přírodní dodání energie a pomůže vám se zvýšení pozornosti. Na rozdíl od kávy vám dodá i spoustu jiných živin a pozitivně ovlivní vaše tělo, navíc s kofein z tohoto čaje vstřebává lépe než právě ze zmíněné kávy. Jedná se také o detoxikační nápoj. Funguje jako diuretikum, tedy odvodňuje náš organismus od přebytečné vody. Ve větším množství může mít také mírně projímavé účinky. Pomáhá vyloučit z našeho těla odpadní látky a toxiny, kterou nám mohou potencionálně škodit.