Čas sportovat?

Podle mého názoru je sport činností, která učí děti zodpovědnosti a disciplíně. Disciplína i zodpovědnost jsou velice důležitými součástmi našich životů. Sport umožňuje dětem také rozvíjet své talenty a nadání, na které není ve školství moc času a prostoru. Dalším neméně důležitým posláním sportu je socializace (zařazení jedince do společnosti), která je důležitou součástí rozvoje našich dětí. Existuje mnoho článků , které nám dávají drahocenné rady na toto téma.
posilování břicha.jpg
Většina lidí pracuje 8 hodin a ti, kteří pracují v kanceláři téměř celou dobu sedí, mají nedostatek pohybu. Když má naše tělo nedostatek pohybu, tak strádá a můžeme být díky tomu i nemocní. Pohyb je nezbytnou součástí našich životů. Bez pohybu lidi často ztloustnou. V současné době je rozšířená i obezita.
svalnatá záda.jpg
Myslím si, že prvním sportem, kterému by se dítě mělo začít věnovat již v útlém věku je plavání. Plavání je velice zdravé pro naše tělo (protože nám protahuje mnoho svalů v těle a navíc rozkládá tuky, takže pomáhá i hubnutí) a navíc patří plavání mezi dovednosti, které by měl každý člověk umět a bude je využívat do konce života.
Atletika je také správnou volbou.
Kolektivní sporty v dítěti rozvíjí schopnost spolupráce, která se bude zaručeně v životě hodit, například v povolání. Děti si mezi spoluhráči mohou najít přátelé na celý život.
V současné době jsou čím dál tím víc rozšířené poruchy příjmu potravy jako je například anorexie nebo bulimie. Tyto poruchy příjmu souvisí se zdravým sebevědomím dospívajících jedinců. Je také rozšířená obezita. Právě i díky těmto faktorům je sport velice důležitý. Výhra podpoří sebevědomí mladého člověka. Díky pohybu také hubneme a zpevňujeme naše tělo.
boxer s čepicí.jpg
Na závěr napíšu to, že je vhodné vyzkoušet více sportů a najít ten, který je pro vaše dítě tím pravým. Myslím si, že by každý správný rodič měl své dítě dovést ke sportu, který se může stát i jeho celoživotní zálibou.