Vzdělání

Touha po vzdělání

Vždycky jsem toužila po tom, abych měla vysokoškolský diplom, protože jsem chtěla být jako moje maminka. Moje maminka byla lékařka. A maminka se zajímala o děti, takže byla pediatrička. A já jsem samozřejmě chtěla jít v jejích šlépějích, asi jako každá holčička. Takže jsem si řekla, že své studium budu brát vážně a budu se hodně snažit. A jak jsem řekla, tak jsem taky dělala. A musím říct, že jsem pro studium dělala opravdu mnoho a všechno. Vynechávala jsem společenské akce anebo diskotéky. Abych pravdu řekla, tak diskotéky mě vůbec nikdy nezajímaly.

Studium je důležité.

Možná jsem na ní byla tak dvakrát nebo třikrát. A nebavilo mě to tam. Nikdy jsem nechápala, jak to někoho může bavit. Vždyť je tam tma, hraje nahlas muzika a všude je jenom kouř a velký hluk. Já jsem byla taková, že jsem se radši místo zábavy zajímala o vzdělání a o knihy. A jako dítě jsem se zajímala velmi o knihy. A mám moc ráda pohádky. Ale nejenom pohádky. Už ve svých dvanácti letech jsem měla ráda literaturu faktu.

Chci studovat v zahraničí.

A právě jako maminka jsem se zajímala o biologii. Řekla jsem si, že pokud budu chtít jít v budoucnu na lékařskou fakultu, tak se mi bude biologie určitě hodit. A já jsem to věděla. Tohle mi potvrdila i moje maminka. Já jsem opravdu moc ráda, když mě v mé touze po vzdělání podpořila nejenom maminka, ale i zbytek rodiny. Můžu vám říct, že bez podpory rodiny bych dobré vzdělání asi neměla. Celé studium na lékařské fakultě jsme brala velmi vážně a taky mohu s klidem říct, že jsem byla skoro nejlepší z fakulty. Učení mě bavilo a moje výsledky byly vždycky perfektní. tady si právě myslím, že pokud člověk po něčem moc touží a udělá pro to všechno. Tak se mi jistě všechno může povést. Jako například mě se splnil sen o dobrém vzdělání. A vy si dáváte záležet na vzdělání nebo se spíše místo studia vrháte do práce, aby jste vydělávali peníze?