Produkty

Romantické Benátky a jejich jedinečnost

Historické jádro kouzelných italských Benátek se nachází v Benátské laguně, která je součástí Jaderského moře. Město s naprosto originálně řešenou architekturou vzniklo na bažinách a jeho cílem bylo poskytnout útočiště pronásledovaným Římanům v době, kdy už Římská říše nebyla mocnou a neporazitelnou zemí. Bažiny určitě splnily účel, dnes je toto město unikátem Evropy. Asi 54 dni v roce musí zvládnout zvednutou hladinu asi o 1 metr. V současné době je to také město, které velice často čelí záplavám, a to bohužel tak velkým, že musí používat protipovodňové zábrany a ani to často nestačí. V ohrožení tak je mnoho významných historických staveb.

Ben

Už v dávné historii si místo vysloužilo označení jako námořní a obchodní centrum a významné středisko sklářství. Benátské lustry a zrcadla představovaly vždy symbol bohatství a vkusu. Dnes je město významným kulturním a společenským centrem s velice bohatým kulturním životem. Známý je karneval nebo filmový festival. Je zde stále velký přístav a také letiště. To umožňuje čilý turistický ruch.

Ben1

Letecky vám cesta do Benátek zabere tak právě čas na skleničku šampaňského a romantické vyznání. Romantika k Benátkám prostě patří. Levné letenky Benátky vám určitě nenaruší rozpočet. Ale město, které je magnetem pro filmaře a povinnou zastávkou všech výletních lodí, není levné (nejvyšší ceny v Itálii). Pokud nechcete utrácet zbytečně, rozhodně si zvolte ubytování někde mimo turisticky významnou zónu a samotné historické centrum navštěvujte jen za účelem poznávání. Jediný rozmar, který musíte alespoň jednou v Benátkách zažít, je plavba na gondole. Loďky, které se zde plaví od 11. století mají štíhlý trup s plochým dnem, aby dobře manévrovaly v úzkých a mělkých kanálech. Od roku 1562 bylo nařízeno, aby byly černé barvy a odstranily se tak rozdíly v majetkových poměrech vlastníků. Loďky se tak většinou zdobily květy. Za půlhodinovou projížďku dáte asi 90 eur.

Podnebí je zde přímořské a mírné, v únoru teploty dosahují 14 °C, v březnu a dubnu už se pohybují k 20 °C, což je pro výlety ideální.